Czym jest User Experience (UX)

User Experience (UX) jest terminem opisującym poziom satysfakcji, jaki użytkownik osiąga dzięki interakcji z Twoim produktem lub usługą.  Z biznesowego punktu widzenia dobry UX to po prostu zdrowy rozsądek. Tworzysz produkt, który zadowala użytkownika na jak największej ilości poziomów (wykres poniżej) przy jak najmniejszym koszcie.

UX_Elements_JJG

The Elements of User Experience, Jesse James Garrett

Zapewnienie dobrego UX możliwe jest tylko wtedy, kiedy rozumiemy do jakiej grupy osób kierujemy nasze rozwiązanie. Tylko wtedy jesteśmy w stanie zidentyfikować najważniejsze potrzeby, nadać im odpowiedni priorytet oraz określić minimalny stopień w którym powinny zostać zaspokojone.

Tak mi się wydaje, a Tobie?

Advertisements

5 uwag do wpisu “Czym jest User Experience (UX)

  1. „Zapewnienie dobrego UX możliwe jest tylko wtedy, kiedy rozumiemy do jakiej grupy osób kierujemy nasze rozwiązanie.”

    Zajmuję się tworzeniem aplikacji dla branży lotniczej, a przy okazji mocno się interesuję lotnictwem. Żeby lepiej zrozumieć potrzeby mojej docelowej grupy osób, zapisałem się na kurs dyspozytora lotniczego. Dostarczył mi on mnóstwo wiedzy, dzięki której wiem, na co zwracać uwagę przy projektowaniu. Polecam podobne podejście przy rozbudowanych, długoterminowych projektach. Warto poświęcić czas, żeby zrozumieć branżę, dla której robimy.

  2. Faktycznie, dużo mówi się o UX, jednak tak naprawdę wiedza na ten temat ciągle pozostaje otoczona tajemnicą. Przedsiębiorstwa zaczynają sobie zdawać sprawę z tego, iż tylko użyteczny i przejrzysty dla odwiedzających portal jest w stanie zapewnić stałą konwersję. W firmie badawczej dla której pracują coraz częściej spotykamy się z zapytaniami ofertowymi dotyczącymi realizacji User Experience. Póki co mamy takich pomiarów na swoich koncie kilka, lecz odnosimy wrażenie, że przyszłość agencji badawczych będzie zależała właśnie od ukierunkowania się w stronę badań UX.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s