Podsumowanie roku 2014

Minęły już niemal dwa lata od momentu kiedy UsabilityTools zyskało pierwszego klienta. To dla mnie początek narodzin platformy. Okres ten był motorem intensywnych przemian w firmie. Sporo się nauczyłem: jako badacz, manager produktu, szef. Przejęcie obowiązków CEO kompletnie zmieniło mnie jako człowieka.

Rok 2014 był dla nas przełomowy. Nie tylko pod względem tego jak myślimy, ale również tego jak działamy (patrz obrazek). Wzrost przychodów rok do roku wyniósł 880%! Większość naszch klientów pochodzi spoza Polski: USA, Wielka Brytania, Australia. Oni ucza się od nas, my uczymy się od nich. Układ win-win dla kogoś, kto przez większość życia robi i ma fun z research’u.

UsabilityTools_Sales_2014

Dziś, zespół UsabilityTools liczy 12 osób. Najlepsi z najlepszych. Pomimo tego, że nasza siedziba mieści się w Poznaniu, codziennie odbywamy kilkadziesiąt rozmów z klientami i partnerami na całym świecie. Z podniesioną głową rozmawiamy na tematy związane z marketingiem B2B, procesami sprzedaży, SaaS, rozwojem produktu, customer success, najnowszymi branżowymi trendami, nowinkami, narzędziami. Sami to przepracowaliśmy.

Nie ukrywam, praca w startupie jest brutalna. Zmusza cię do ufania obcym i porzucenia wszelkiego co znane i komfortowe. Jesteś cały czas wybity z równowagi. Nic nie należy do ciebie poza najważniejszym – zaufaniem, że razem uda się osiągnać wyznaczony cel.

Myślę, że w poprzednim roku przeszliśmy do etapu skalowalnego biznesu i mamy coraz wiekszą kontrolę nad tym co robimy. Rok 2014 przebiegliśmy w dobrym tempie. W kolejnym będziemy musieli przyśpieszyć jeszcze bardziej. Bring it on;)

2 myśli na temat “Podsumowanie roku 2014

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s